Tata sam w domu – to projekt społeczno-rozrywkowy przeznaczony dla całych rodzin. Każdy odcinek programu prezentuje historię oddzielnej rodziny, w której jest tata, mama i dzieci. W tym programie nie ma aktorów, fikcji i kłamstw. Wszyscy są prawdziwi: bohaterowie, ich uczucia i emocje, a także sytuacje, w jakich się znajdują. Czy mężczyźni dają sobie radę z dziećmi i obowiązkami domowymi?tata-sam

Na czym polega istota programu?

Wykończona kilkuletnim wykonywaniem domowych czynności mama wreszcie jedzie na urlop i robi to, o czym zawsze marzyła, a na co nigdy nie starczało jej czasu. Skacze ze spadochronem, nurkuje, śpi przez cały dzień, jednym słowem może robić wszystko na co tylko ma ochotę. Ojciec zostaje w tym czasie w domu z dziećmi, wykonuje wszystkie obowiązki rodzicielskie i domowe, a także zadania, które narzuca program.

Czy mężczyźni dają radę?

Dla ojców zanurzenie się w sprawy rodzinne nie jest lekkim zadaniem, ale bardzo ciekawym doświadczeniem. Dzięki temu więcej czasu spędzają z dziećmi, lepiej poznają problemy, z jakimi na co dzień borykają się ich żony. Nie łatwo jest przejść przez taką szkołę, ale prawdziwy mężczyzna z pewnością da sobie radę.

Jaka wygrana czeka na rodzinę?

Jeśli tata da sobie radę z harmonogramem żony, wykona wszystkie zadania, nie spali domu i nie zgubi dzieci, wówczas rodzina otrzyma 15 tysięcy zł (+ 5 tysięcy za samo uczestnictwo).

Cel projektu

Otwieramy tatom oczy na to, czego wcześniej nie zauważali. Próbujemy uświadomić im cały ciężar obowiązków domowych i próbujemy nauczyć ojców bycia ze swoimi dziećmi. Zależy nam, żeby mężczyźni po programie próbowali ulżyć kobietom w ich pracach, a kobieta z kolei odważyła się więcej czasu poświęcać sobie, aby pozostawać piękną i interesującą dla swojego męża.

Źródło: Informacje prasowe

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest

O autorze

Agnieszka Pohl

Filolog, tłumacz, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Obsesje" i "Brzdąca". Żona, mama. Kocha literaturę, lubi gotować i uwielbia słodycze. Nie pogardzi małą kawą z mlekiem z rana.