Wartość wychowawcza
Wartość edukacyjna
Odpowiednie dla wieku dziecka
Subiektywna ocena
PodsumowanieTa historia to apel, by nie zatracać się tak szybko w dorosłości.
4.5nadzwyczajna

Autor: Lotta Olsson

Tytuł: „Wierzcie w Mikołaja”

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2013

 

Ha! Mikołaj to najbardziej legeWierzcie-w-Mikolaja_420pxRGBndarna postać. Każdy w nią wierzył do jakiegoś czasu. Aż czar prysnął.  Sami na własne życzenie burzyliśmy swoje dziecięce marzenia, siedząc pod stołem i patrząc jak rodzice czy dziadkowie upychają nerwowo  pakunki pod choinką. Dzięki  książce „Wierzcie w Mikołaja!” możecie na nowo zacząć wierzyć w instytucję Pana z Brodą z wielkim worem prezentów.

Lotta Olsson stworzyła historię lekką z dreszczykiem, która skłoni dzieci i rodziców do rozmów na wiele tematów.  To pozycja, z której można wynieść wiele ciekawych lekcji, choćby taką, jak należy zachowywać się przy stole. Na pewno to dla dzieci odważnych, ciekawych  tego, co się wokół nich, które potrafią docenić charakterystyczne ilustracje, odrobinę przerysowane.

Bez wątpienia, nawet dorosły chętnie  ją przeczyta. Poza tym to całkiem niezła okazja, by czytać tę książkę razem od 1 do 24 grudnia. I w gruncie rzeczy, dlaczego nie uczynić z tego tradycji? By ponownie się zbliżyć, by nie zapomnieć, jak ważny jest ten czas przed świąteczny, same święta i wiara w Czerwonego Grubego Pana. Ta historia to apel, by nie zatracać się tak szybko w dorosłości.

Czytajmy tę pięknie wydaną książkę, razem z całą rodziną. I wierzmy w ducha świąt oraz świat po drugiej stronie lustra, który współistnieje i nadaje grudniowi specjalnego klimatu.

Uwaga! Jednak trzeba powiedzieć, że jest to książka dla najmłodszych, które nie wierzą  już w  świętego Mikołaja, a które na nowo chcą poczuć ducha świąt.

 

 

 

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest

O autorze

Agnieszka Pohl

Filolog, tłumacz, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Obsesje" i "Brzdąca". Żona, mama. Kocha literaturę, lubi gotować i uwielbia słodycze. Nie pogardzi małą kawą z mlekiem z rana.

Leave a comment