Wartość wychowawcza
Wartość edukacyjna
Odpowiednie dla wieku dziecka
Subiektywna ocena
PodsumowanieCiepła, napisana lekkim piórem historia.
5nadzwyczajna

Autor: Holly Webb

Tytuł: „Animal Magic. Teodor rusza na pomoc”

Rok wydania: 2014

Wydawca: Znak Emotikon

 

Niejedno dziecko marzy o tym, by jego domowy pupil mówił ludzkim głosem.  Ba! Niejedno dziecko pragnie mieć w domu kilka zwierzątek (no,  może chociaż jedno), które mogłyby podnosić je na duchu. Jednak zwykle posiadanie czworonoga czy innego sierściucha  stanowi problem. GłówniWebb_AM6_Teodorruszazpomocae dla rodziców, ponieważ to zwykle oni będą mieli kolejne dziecko na głowie.

Książka o magicznych gadających zwierzątkach wydaje się więc być strzałem w dziesiątkę.  Trudno odmówić autorce bogatej wyobraźni. Holly Webb tworzy serię o dziewczynce Lotce, która jest czarodziejką. Przyjaźni się  ona zarówno z ludźmi jak również z myszką, królikiem, psem, a nawet jednorożcem. Razem z nimi przeżywa wiele przygód i nawet z najgorszych tarapatów potrafi wyjść cało.  Jednak bez przyjaciół i rodziny nie mogłaby się przeciwstawić złu, a dobro nie mogłoby wygrać.

Na  uwagę zasługuje również fakt, że Holly Webb podkreśla, jak bardzo ważna jest rodzina. To najbliżsi są najważniejsi, to uczucie do nich należy pielęgnować i wzmacniać. Miłość i silne więzi potrafią zdziałać cuda, kiedy na naszej drodze napotykamy problemy. Także przyjazne nastawienie do zwierząt i traktowanie ich jak członków rodziny to postawa godna nagrodzenia.

Jest to powieść, która uczy dzieci pozytywnych zachowań, pokazuje, co jest dobre, a czego należy się wystrzegać. Warto wspólnie z dzieckiem porozmawiać o wydarzeniach, które spotkały niezwykłych bohaterów. Niech powieść żyje w serach i umysłach naszych pociech.

„Teodor rusza z pomocą” to szósta część siedmiotomowego cyklu o niesamowitych zwierzętach, które zawładnęły sercami małych czytelników. Ta ciepła historia, napisana lekkim piórem  z  dodatkiem czarodziejskich elementów, stanowi wyśmienitą lekturę na dobranoc. Sprawdzi się też jako historia na weekend, którą koniecznie należy podzielić się z najbliższymi.

 

P.S. Suczka Sonia pijąca kawę, to zdecydowanie hicior. :)

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest

O autorze

Agnieszka Pohl

Filolog, tłumacz, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Obsesje" i "Brzdąca". Żona, mama. Kocha literaturę, lubi gotować i uwielbia słodycze. Nie pogardzi małą kawą z mlekiem z rana.

Leave a comment