Wartość wychowawcza
Wartość edukacyjna
Odpowiednie dla wieku dziecka
Subiektywna ocena
PodsumowanieCzytajcie wspólnie, bo warto!
5nadzwyczajna

Autor: Widmark Willis

Tytuł: „Tajemnica kempingu”

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2012

W końcu zawitał u nas maj i piękne słoneczko. Sprzyja to wakacyjnemu rozmarzeniu, chociaż koniec roku szkolnego dopiero przed nami. Każdy z nas myśli już o wyjeździe w ciekawe miejsca, oderwaniu się od szarej codzienności. Zwłaszcza dzieci odpływają myślami, do czekających na nie obozów, wakacji za granicą. My postanowiliśmy im pomóc w przenoszeniu się do miejsc pełnych przygód, podsuwając bardzo przyjemną lekturę. Ta książka będzie odpowiednia zarówno na błogie lenistwo na plaży, jak i na spokojny, gorący wieczór po całodniowych harcach. „Tajemnica kempingu” – jedna z części szwedzkiego cyklu dla najmłodszych, opowiadającego o młodych detektywach Mai i Lasse – jest idealną historią właśnie na takie okazje.

Jest to lekka, królassemaja_15_kemping_200pxrgbtka opowieść z łamigłówką do rozwiązania. Niesamowite, bardzo charakterystyczne czarno-białe rysunki, przykuwają uwagę małych czytelników. Charyzmatyczne postaci, duże litery ułatwiają przyswajanie fabuły. Będzie to odpowiednia pozycja dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w literaturze i dopiero uczą się sztuki składania liter. Dla 6, 7-latków będzie to wprost wymarzona lektura. Oczywiście starsze dzieci również będą się przy niej dobrze bawić, poszerzając swoje słownictwo.

Na pewno z chęcią sięgną po przygody młodych detektywów, Mai i Lassego. Szybko rozwijająca się akcja, tajemnica i śledztwo przeprowadzone przez sprytne i spostrzegawcze dzieci, pozwala wciągnąć się w fabułę. Zwłaszcza, że tym razem Maja i Lasse, wraz ze swoją koleżanką Mirandą, jadą za miasto na kemping. Poznają właściciela tego miejsca i obozowiczów, którzy tam odpoczywają. Na kempingu dochodzi do kilku niewielkich kradzieży. Jednak Maja i Lasse bez większych problemów odnajdują sprawcę.

Polecamy gorąco! Książki z tej serii są naprawdę godne uwagi. Zwłaszcza, że nie trzeba ich czytać w określonej kolejności. Można je wybierać losowo i przeżywać przygody wraz z bohaterami historii. Jest to świetny tytuł do rodzinnego delektowania się literaturą. Czytajcie wspólnie, bo warto!

Źródło: Magazyn Obsesje

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest

O autorze

Agnieszka Pohl

Filolog, tłumacz, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Obsesje" i "Brzdąca". Żona, mama. Kocha literaturę, lubi gotować i uwielbia słodycze. Nie pogardzi małą kawą z mlekiem z rana.

Leave a comment