Przebiegłe koty
Wartość wychowawcza
Wartość edukacyjna
Odpowiednie dla wieku dziecka
Subiektywna ocena
PodsumowanieDobra lektura dla małych urwisów, które rozpoczynają przygodę z literaturą na własną rękę.
5nadzwyczajna

Autor: Waldemar Cichoń
Tytuł: Gdzie jesteś, Cukierku?
Rok wydania: 2015
Wydawca: Wydawnictwo DREAMS

To już piąta część przygód jakże szalonego kota Cukierka i równie przebiegłej Tradycji. Dwa koty w domu to może być tajfun. Sama mam dwa, to wiem, do czego potrafią być zdolne te małe, kochane, kudłate „bestie”. Ale przecież to nie o moich zwierzakach chciałam wam opowiedzieć, chociaż, jakby tak się przyjrzeć, to moje sierściuchy zachowują się tak jak te książkowe.

Wracając do meritum, muszę przyznać, że i tym razem ta literacka kocia para nas nie zawiedzie. Sprawi, że nie raz, nie dwa uśmiejemy się, poznając kolejne kocie perypetie. Wydawałoby się, że tym dwóm czworonożnym rozbójnikom zależy tylko na pełnej misce. Przyjmując takie założenie, możemy się jednak przeliczyć. Są to bardzo oddane koty, które jedynie dbają o to, by ich dwunożnym właścicielom nie nudziło się. I jeśli o to chodzi, naprawdę wykonują kawał niezłej roboty.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Waldemara Cichonia nie opuszczają dobry humor i pomysły. A co najważniejsze, autor podrzuca tyle ciekawych tematów pedagogicznych do dyskusji, że nie sposób z takiej szansy nie skorzystać. Gdzie jesteś, Cukierku? to dobra lektura dla małych urwisów, które rozpoczynają przygodę z literaturą na własną rękę. Ale to też dobry pomysł, by poczytać wspólnie z dzieckiem; naprawdę można się wyśmienicie bawić przy tej historii.
Gdzie jesteś, Cukierku? pokazuje, że tolerancja i poczucie humoru nie są zależne od narodowości, że zwierzęta potrafią napsocić, ale mogą być również wspaniałymi kompanami człowieka.

Nie zwlekajcie, poznajcie dwa szalone koty. A najlepiej sięgnijcie po wcześniejsze części o Cukierku.

Źródło: www.magazynobsesje.pl

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest

O autorze

Agnieszka Pohl

Filolog, tłumacz, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Obsesje" i "Brzdąca". Żona, mama. Kocha literaturę, lubi gotować i uwielbia słodycze. Nie pogardzi małą kawą z mlekiem z rana.

Leave a comment