Wartość wychowawcza
Wartość edukacyjna
Odpowiednie dla wieku dziecka
Subiektywna ocena
PodsumowanieTo idealna pozycja dla całej rodziny
5nadzwyczajna

Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Tytuł: „Miasteczko Mamoko”

Rok wydania: 2010

Wydawca: Dwie Siostry

 

Co zrobić, żeby dziecko  zamiast oglądać bajki w telewizji, poczytało książkę? Dać mu Mamoko. Długie chwile spokojnego popołudnia zapewnione.  Ta fenomenalna książka zajmie Twojego malucha, a nawet Ciebie przez wiele godzin. Razem z dzieckiem odkryjesz świat, którego nigdzie nie ma. Będzie Wasz i tylko Wasmiasteczko-mamokoz. W dowolnym momencie będziecie mogli zabawę przerwać i do niej powrócić, tworząc swój ciąg dalszy. Choć może to być dość trudne, bo ta książka wciąga i nieustannie inspiruje.  Za każdym spotkaniem odkryjecie  bowiem coś nowego, stworzycie coś odmiennego. Może to będzie coś strasznego? A może zabawnego? A może  coś zupełnie poważnego?

Książka z całą pewnością uczy kreatywnego myślenia, pobudza wyobraźnię, zmusza do stworzenia własnej unikalnej historii, uczy spostrzegawczości, wiązania faktów, logicznego myślenia i konstruowania poprawnych zdań. A w tym wszystkim genialne jest to, że nie ogranicza, bo nie ma w niej słów. Na okładce widnieją tylko imiona bohaterów, ale cóż stoi na przeszkodzie, by wymyślać swoje własne równie zabawne i chwytliwe?

Książka sprawi frajdę trzylatkowi, ale starsze dziecko  też chętnie będzie autorem swojej opowieści.  Natomiast dorosły znowu poczuje się dzieckiem, które gdzieś tam jeszcze pod jego maską dojrzałości, drzemie. „Miasteczko Mamko” to zupełnie niezwykły początek serii Mamoko,  zalążek nowej ery czytelnika. To idealna pozycja dla całej rodziny, by miło, konstruktywnie, twórczo i edukacyjnie spędzić weekend. Gorąco polecam!

 

P.S. Nawet najbardziej ruchliwe dziecko, choć na moment zasiądzie zafascynowane tym, co dzieje się w Miasteczku Mamoko.

 

 

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest

O autorze

Agnieszka Pohl

Filolog, tłumacz, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Obsesje" i "Brzdąca". Żona, mama. Kocha literaturę, lubi gotować i uwielbia słodycze. Nie pogardzi małą kawą z mlekiem z rana.

Leave a comment